Skate Calendar

CS Nebelhorn Trophy

Competition - ISU Challenger Series
Sept. 21, 2021 - Sept. 25, 2021
Oberstdorf, Germany

- ENTRIES -

Men
Slavik HAYRAPETYAN ARM
Maurizio ZANDRON AUT
Brendan KERRY AUS
Vladimir LITVINTSEV AZE
Larry LOUPOLOVER AZE
Roman SADOVSKY CAN
Paul FENTZ GER
Tomas Llorenc GUARINO SABATE ESP
Valtter VIRTANEN FIN
Adam SIAO HIM FA FRA
Peter James HALLAM GBR
Harrison Jon-Yen WONG HKG
Andras CSERNOCH HUN
Conor STAKELUM IRL
Jari KESSLER ITA
Sihyeong LEE KOR
Dias JIRENBAYEV KAZ
Davide LEWTON BRAIN MON
Edrian Paul CELESTINO PHI
Kornel WITKOWSKI POL
Mark KONDRATYUK RUS
Adam HAGARA SVK
Basar OKTAR TUR
Che Yu YEH TPE
Vincent ZHOU USA
Matthew SAMUELS RSA

Women
Sophia SCHALLER AUT
Kailani CRAINE AUS
Isadora WILLIAMS BRA
Viktoriia SAFONOVA BLR
Alexia PAGANINI SUI
Yae-Mia NEIRA CHI
Emilea ZINGAS CYP
Maia SORENSEN DEN
Lea SERNA FRA
Dimitra KORRI GRE
Joanna SO HKG
Julia LANG HUN
Taylor MORRIS ISR
Tara PRASAD IND
Aldis Kara BERGSDOTTIR ISL
Lara Naki GUTMANN ITA
Bagdana RAKHISHOVA KAZ
Romana KAISER LIE
Aleksandra GOLOVKINA LTU
Anete LACE LAT
Eugenia GARZA MEX
Jocelyn HONG NZL
Sofia Lexi Jacqueline FRANK PHI
Ekaterina KURAKOVA POL
Julia SAUTER ROU
Antonina DUBININA SRB
Dasa GRM SLO
Nicole RAJICOVA SVK
Thita LAMSAM THA
Sinem PEKDER TUR
Tzu-Han TING TPE
Anastasiia SHABOTOVA UKR
Alysa LIU USA

Pairs
Anastasia GOLUBEVA / Hektor GIOTOPOULOS MOORE AUS
Yuchen WANG / Yihang HUANG CHN
Laura BARQUERO / Marco ZANDRON ESP
Coline KERIVEN / Noel-Antoine PIERRE FRA
Zoe JONES / Christopher BOYADJI GBR
Karina SAFINA / Luka BERULAVA GEO
Lana PETRANOVIC / Antonio SOUZA KORDEIRU CRO
Hailey KOPS / Evgeni KRASNOPOLSKI ISR
Sara CONTI / Niccolo MACII ITA
Daria DANILOVA / Michel TSIBA NED
Anna HERNIK / Michal WOZNIAK POL
Bogdana LUKASHEVICH / Alexander STEPANOV RUS
Greta CRAFOORD / John CRAFOORD SWE
Sofiia HOLICHENKO / Artem DARENSKYI UKR

Ice Dance
Tina GARABEDIAN / Simon PROULX SENECAL ARM
Holly HARRIS / Jason CHAN AUS
Ekaterina KUZNETSOVA / Oleksandr KOLOSOVSKYI AZE
Ekaterina MITROFANOVA / Vladislav KASINSKIJ BIH
Viktoria SEMENJUK / Ilya YUKHIMUK BLR
Natalie TASCHLEROVA / Filip TASCHLER CZE
Juulia TURKKILA / Matthias VERSLUIS FIN
Sasha FEAR / George WADDELL GBR
Maria KAZAKOVA / Georgy REVIYA GEO
Anna YANOVSKAYA / Adam LUKACS HUN
Shira ICHILOV / Laurent ABECASSIS ISR
Carolina PORTESI PERONI / Michael CHRASTECKY ITA
Yura MIN / Daniel EATON KOR
Chelsea VERHAEGH / Sherim VAN GEFFEN NED
Charlotte LAFOND-FOURNIER / Richard Kang In KAM NZL
Maria Sofia PUCHEROVA / Nikita LYSAK SVK
Yuliia ZHATA / Berk AKALIN TUR